
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25 Ω |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Ripple Current | 24 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 4.7 µA |
| Dissipation Factor | 25 % |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Features | General Purpose |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
